Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Tillverkare Orno. Sent 1940-tal.

Mässingsfot beklädd med läderimitation och aluminiumskärm. Höjd 147 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
2 500
28 325
2 608
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (20 bud)
10 apr 2017 17:43
2 500 EUR
10 apr 2017 17:43
2 400 EUR
10 apr 2017 17:43
2 300 EUR
10 apr 2017 17:43
2 200 EUR
10 apr 2017 17:42
2 100 EUR
10 apr 2017 17:42
2 000 EUR
10 apr 2017 17:42
1 950 EUR
10 apr 2017 17:42
1 900 EUR
10 apr 2017 17:41
1 850 EUR
10 apr 2017 17:41
1 800 EUR
10 apr 2017 17:41
1 750 EUR
10 apr 2017 17:41
1 700 EUR
10 apr 2017 17:41
1 650 EUR
10 apr 2017 17:41
1 600 EUR
10 apr 2017 17:40
1 550 EUR
5 apr 2017 6:28
1 500 EUR
31 mar 2017 8:53
1 400 EUR
30 mar 2017 22:50
1 300 EUR
30 mar 2017 14:30
1 000 EUR
30 mar 2017 13:48
33 EUR