Design + Art Helsinki F185

14 föremål
ALVAR AALTO, GOLVLAMPA, A 808. Tillverkare Valaisinpaja Oy.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Orno. 1940-tal.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Tillverkare Orno. Sent 1940-tal.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa modell 9602, Taito/Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Märkt Idman.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA, modell K10-10. Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA, modell 2063. Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
2 650 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Tillverkare Orno. 1950-tal.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
ROBERT MATHIEU, GOLVLAMPA, Frankrike, 1950-tal.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR