Design + Art Helsinki F185

38 föremål
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
9 500 EUR
Utropspris
7 000 - 8 000 EUR
FLORENCE KNOLL, BORD  405. 1955-1968.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, pallar, 3 st, modell Y61, Artek, 1900-talets slut.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FÅTÖLJER, ETT PAR. "Panu" Asko.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
PAUL BOMAN, SOFFBORD. Finland, 1950-tal.
Klubbat pris
590 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, VILSTOL 43. Design 1937. 1970/80-tal.
Klubbat pris
880 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER HAHL, skänk, "Ruutu 154" Asko 1930-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, BORD, 915. Artek, formgivet 1932.
Klubbat pris
1 070 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, SOFFBORD. Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par "Variatio", Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 4 ST, modell 60, 1930-50 tal.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, BORD, 907B. Artek, formgivet 1933.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, KARMSTOL NR. 400. Formgiven 1936.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, FÅTÖLJ, Aulanko-modellen formgiven 1939.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
FLEMMING LASSEN, FÅTÖLJER, ETT PAR. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
13 500 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FLEMMING LASSEN, SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
9 400 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, KARMSTOL, Karuselli. Formgiven 1965, tillverkare Haimi.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR