Design + Art Helsinki F188

75 föremål
GÖRAN HONGELL, skål, signerad, G.H Karhula -46.
Klubbat pris
350 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto 3030.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KAJ FRANCK, vas, modell 1440, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, signerad Venini Italy -82 TW.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNEL NYMAN, vas, signerad Gunnel Nyman, Iittala.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS, glas, signerad Karhula GH -35.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KAJ FRANCK, skål, signerad Kaj Franck, Nuutajärvi, Notsjö.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, skål, "3362", signerad Tapio Wirkkala, Iittala.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAJ FRANCK, flaska, osignerad. Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
OIVA TOIKKA, flaska, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, 3561, signerad  Tapio Wirkkala, Iittala.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, VAS, KF 239, signerad K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -58.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
GUNNEL NYMAN, vas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva, Iittala-55.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
GUNNEL NYMAN, SKÅL 38/1107. Riihimäki 1936.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, konstglas, skål, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -56.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
KAJ FRANCK, karaff, "Kremls klockor", signerad Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
3 502 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
KAJ FRANCK, vas, signerad Kaj Franck, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, signerad Alvar Aalto. 1950/60-tal.
Klubbat pris
6 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris
11 700 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

429A. Fabergé, bokmärke, verkmästare Antti Nevalainen, förgyllt silver, emalj och månsten, S:t Petersburg 1899-1908.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK