Design + Art Helsinki F188

32 föremål
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, keramik, signerad A.W.F.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, fat, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, relief, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
GERDA THESLEFF, skål, keramik, signerad GT.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
GERDA THESLEFF, vas, keramik, signerad GT.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
INKERI LEIVO, pokal, porslin, signerad IL/ML, Arabia.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS, signerad KS. Arabia, ca 1960.
Klubbat pris
10 200 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, skålfat, stämpelsignatur KS.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RUT BRYK, brickbord, stengods, signerad Bryk.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 500 - 5 000 EUR
RUT BRYK, dekorationsägg, 6 st, keramik, signerade Bryk. Arabia,  1970-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RUT BRYK, keramikrelief, 2 delar, signerade BRYK.
Klubbat pris
10 400 EUR
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
RUT BRYK, relief, keramik, signerad Bryk.
Klubbat pris
7 700 EUR
Utropspris
2 300 - 2 500 EUR
SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna, "Six-sided", Rörstrand.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TOINI MUONA, vas, stengods, signerad TM.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VAS, keramik, Fennia-serien, Arabia 1917-1927.
Klubbat pris
913 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

459. Jardiniere/fruktskål, silver och slipat glas, W.A. Bolin 1912-1917.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK