BORDSDEKORATION/KARTA, försilvrad mässing och brons, Ryssland, märkt K. Berto, 1800-talets slut.

I form av kartställ. Den ena sidan graverad med strategisk karta över västra Ryssland med gränslinjer och krigsskådeplatser. Den andra sidan med graverade signaturer. Övre delen dekorerad med kejserliga dubbelörnar. Med gjutarstämpel K. Berto (Charles Auguste Bertault). Höjd 41 cm.

Slitage. Anlupen. Delar saknas.

Klubbat pris
1 153
13 063
1 203
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (20 bud)
12 dec 2017 17:51
1 153 EUR
12 dec 2017 17:51
1 103 EUR
12 dec 2017 17:49
1 053 EUR
12 dec 2017 17:48
1 003 EUR
12 dec 2017 17:48
1 000 EUR
12 dec 2017 17:48
920 EUR
12 dec 2017 17:48
900 EUR
12 dec 2017 17:45
880 EUR
12 dec 2017 17:45
860 EUR
12 dec 2017 17:44
840 EUR
12 dec 2017 17:44
820 EUR
12 dec 2017 17:44
800 EUR
12 dec 2017 17:43
740 EUR
12 dec 2017 17:37
720 EUR
12 dec 2017 17:20
700 EUR
10 dec 2017 11:02
620 EUR
10 dec 2017 9:30
600 EUR
5 dec 2017 11:06
200 EUR
2 dec 2017 0:22
150 EUR
1 dec 2017 17:58
100 EUR