Auguste TOULMOUCHE

(Frankrike, 1829-1890)
Auguste TOULMOUCHE
(Frankrike, 1829-1890)

AUGUSTE TOULMOUCHE, "Läsande kvinna"

Olja på duk, signerad och daterad 1868. 52,5x38 cm.

Retuscher.

Klubbat pris
2 701
30 602
2 818
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
12 dec 2017 19:28
2 701 EUR
12 dec 2017 19:28
2 601 EUR
12 dec 2017 19:27
2 501 EUR
12 dec 2017 19:27
2 401 EUR
12 dec 2017 19:27
2 301 EUR
12 dec 2017 19:27
2 201 EUR
12 dec 2017 19:26
2 101 EUR
12 dec 2017 19:26
2 001 EUR
12 dec 2017 19:26
1 951 EUR
12 dec 2017 19:26
1 901 EUR
12 dec 2017 19:26
1 851 EUR
12 dec 2017 19:26
1 801 EUR
12 dec 2017 19:25
1 751 EUR
12 dec 2017 19:25
1 701 EUR
12 dec 2017 19:25
1 651 EUR
12 dec 2017 19:25
1 601 EUR
12 dec 2017 19:25
1 550 EUR
12 dec 2017 15:27
1 500 EUR
9 dec 2017 21:43
1 450 EUR
9 dec 2017 18:15
1 250 EUR
1 dec 2017 23:33
1 200 EUR
1 dec 2017 12:52
1 000 EUR
30 nov 2017 17:16
900 EUR
30 nov 2017 13:16
200 EUR