Hugo Backmansson

(Finland, 1860-1953)
Hugo Backmansson
(Finland, 1860-1953)

HUGO BACKMANSSON, PORTRÄTT.

Sign. 1909. Olja på kartong 37x31.5 cm.

Ytsmuts, fläckar.

Proveniens

Konstnärens familj.

Klubbat pris
2 600
29 458
2 713
Utropspris
800 - 1 200 EUR
Budhistorik (30 bud)
12 dec 2017 18:47
2 600 EUR
12 dec 2017 18:47
2 500 EUR
12 dec 2017 18:47
2 400 EUR
12 dec 2017 18:45
2 300 EUR
12 dec 2017 18:45
2 200 EUR
12 dec 2017 18:45
2 200 EUR
12 dec 2017 18:44
2 100 EUR
12 dec 2017 18:44
2 000 EUR
12 dec 2017 18:44
1 950 EUR
12 dec 2017 18:41
1 550 EUR
12 dec 2017 18:41
1 500 EUR
12 dec 2017 16:56
1 250 EUR
12 dec 2017 16:56
1 200 EUR
12 dec 2017 6:30
1 050 EUR
9 dec 2017 23:31
1 000 EUR
9 dec 2017 23:31
1 000 EUR
9 dec 2017 23:31
940 EUR
9 dec 2017 23:31
920 EUR
9 dec 2017 23:31
880 EUR
9 dec 2017 23:31
860 EUR
6 dec 2017 21:19
840 EUR
6 dec 2017 21:19
820 EUR
6 dec 2017 20:52
720 EUR
6 dec 2017 20:52
700 EUR
6 dec 2017 17:32
640 EUR
6 dec 2017 17:32
620 EUR
5 dec 2017 10:41
600 EUR
3 dec 2017 8:44
500 EUR
1 dec 2017 9:00
400 EUR
1 dec 2017 7:17
50 EUR