Ellen Favorin

(Finland, 1853-1919)
Ellen Favorin
(Finland, 1853-1919)

ELLEN FAVORIN, olja på duk, signerad med monogram

Höstlandskap, motiv från Åland, 56x47,5 cm.

Lojo komun och stads sommarutställning 1995

Klubbat pris
4 400
49 852
4 590
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
12 dec 2017 19:56
4 400 EUR
12 dec 2017 19:56
4 200 EUR
12 dec 2017 19:54
4 000 EUR
12 dec 2017 19:54
3 900 EUR
12 dec 2017 19:49
3 800 EUR
12 dec 2017 19:11
3 700 EUR
12 dec 2017 16:21
3 600 EUR
12 dec 2017 15:57
3 500 EUR
12 dec 2017 14:36
3 400 EUR
11 dec 2017 18:41
3 300 EUR
10 dec 2017 19:54
3 200 EUR
4 dec 2017 18:01
3 000 EUR
3 dec 2017 11:04
2 600 EUR
2 dec 2017 14:08
2 500 EUR
30 nov 2017 22:34
2 000 EUR
30 nov 2017 17:03
555 EUR