187
967410

Alexander Karlovich Beggrov

(Ryssland, 1841-1914)
Utropspris
14 000 - 15 000 EUR
157 000 - 168 000 SEK
14 800 - 15 900 USD
Klubbat pris
Alexander Karlovich Beggrov
(Ryssland, 1841-1914)

ALEXANDER KARLOVICH BEGGROV, STRANDLANDSKAP.

Signerad och daterad 1880. Olja på duk, 50,5x61 cm.

Proveniens

I ägo av känd konstsamlare sedan senare delen av 1900-talet.

А. Беггров. Морской пейзаж. 1880г.