HARALD NIELSEN, FAT, sterling silver, Georg Jensen, Köpenhamn 1945-77.
Brämet med profilerad kant. Stämplad "Dessin HN" och med modellnummer 600 M. Diameter 40 cm. Vikt 1579 g.
Smärre slitage, smärre intryckning i kanten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10