Flemming Lassen

(Danmark, 1902-1984)
Flemming Lassen
(Danmark, 1902-1984)

FLEMMING LASSEN, Soffmöblemang, 3 delar, tillverkad av Asko 1952-1956.

Fast stoppad klädsel, stoppning med knappar. Lackade ben. Fåtölj; Bredd 70 cm, sitthöjd 40 cm, total höjd 74 cm. Soffa; Längd 150 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel med skador.

Klubbat pris
12 200
139 202
12 689
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (37 bud)
27 okt 2019 16:00
12 200 EUR
27 okt 2019 16:00
12 000 EUR
27 okt 2019 15:58
11 600 EUR
27 okt 2019 15:58
11 400 EUR
27 okt 2019 15:57
11 200 EUR
27 okt 2019 15:57
11 000 EUR
27 okt 2019 15:54
10 700 EUR
27 okt 2019 15:54
10 500 EUR
27 okt 2019 15:53
10 200 EUR
27 okt 2019 15:53
10 000 EUR
27 okt 2019 15:52
9 200 EUR
27 okt 2019 15:52
9 000 EUR
27 okt 2019 15:49
8 700 EUR
27 okt 2019 15:49
8 500 EUR
27 okt 2019 15:45
8 200 EUR
27 okt 2019 15:41
8 000 EUR
27 okt 2019 15:41
8 000 EUR
26 okt 2019 22:19
7 200 EUR
26 okt 2019 22:19
7 000 EUR
26 okt 2019 18:46
6 800 EUR
24 okt 2019 16:02
6 600 EUR
23 okt 2019 8:46
6 400 EUR
17 okt 2019 12:45
6 200 EUR
17 okt 2019 12:44
6 000 EUR
17 okt 2019 12:44
6 000 EUR
16 okt 2019 16:21
5 700 EUR
16 okt 2019 16:21
5 500 EUR
15 okt 2019 20:47
5 200 EUR
15 okt 2019 20:47
5 000 EUR
15 okt 2019 20:47
5 000 EUR
15 okt 2019 13:13
4 200 EUR
15 okt 2019 13:13
4 000 EUR
14 okt 2019 10:51
3 600 EUR
14 okt 2019 10:51
3 500 EUR
13 okt 2019 20:24
3 300 EUR
13 okt 2019 20:24
3 200 EUR
11 okt 2019 20:43
3 000 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977