Venny Soldan-Brofeldt

(Finland, 1863-1945)
Venny Soldan-Brofeldt
(Finland, 1863-1945)

VENNY SOLDAN-BROFELDT, VID BORGÅ Å.

Signerad och daterad 1928. Olja på duk 33,5x46 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Klubbat pris
1 800
20 484
1 911
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (12 bud)
8 dec 2019 14:29
1 800 EUR
8 dec 2019 14:29
1 750 EUR
8 dec 2019 14:26
1 700 EUR
5 dec 2019 15:56
1 650 EUR
4 dec 2019 19:24
1 600 EUR
4 dec 2019 19:24
1 555 EUR
1 dec 2019 10:44
1 550 EUR
28 nov 2019 8:46
1 500 EUR
24 nov 2019 11:46
1 300 EUR
23 nov 2019 14:04
1 200 EUR
23 nov 2019 7:23
1 000 EUR
22 nov 2019 22:24
300 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

2. Fritz Blomqvist, vas, överfångsglas, Orrefors, jugend, 1915-17.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK