Kan inte nå servern

Helsinki Winter Sale F200

 
273 föremål
LAURI AHLGRÉN, "STEGEN TILL HIMLEN".
LAURI AHLGRÉN, "STEGEN TILL HIMLEN".
Klubbat pris 
4 300 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
BERNDT LINDHOLM, STRANDSTENAR.
BERNDT LINDHOLM, STRANDSTENAR.
Klubbat pris 
4 700 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
RAFAEL WARDI, "VINTERLANDSKAP".
RAFAEL WARDI, "VINTERLANDSKAP".
Klubbat pris 
7 800 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsskål, signerad Kaipiainen Arabia.
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsskål, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
3 705 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
HELGE DAHLMAN, STILLEBEN.
HELGE DAHLMAN, STILLEBEN.
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
REIJO HUKKANEN, "HERALDISKA DJUR".
REIJO HUKKANEN, "HERALDISKA DJUR".
Återrop
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED VIT DUK.
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED VIT DUK.
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
IKON, Ryssland 1800-talets senare.
IKON, Ryssland 1800-talets senare.
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
TOVE JANSSON, DAM MED SOLFJÄDER.
TOVE JANSSON, DAM MED SOLFJÄDER.
Klubbat pris 
25 001 EUR
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
DEKORATIONSÄGG, porslin, Ryssland 1800-talets senare hälft.
DEKORATIONSÄGG, porslin, Ryssland 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SKRIV-/BOKSKÅP, Holland 1700-talets slut.
SKRIV-/BOKSKÅP, Holland 1700-talets slut.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, "SOLIG DAG".
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, "SOLIG DAG".
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
HUGO SIMBERG, SARDINFISKARNA.
HUGO SIMBERG, SARDINFISKARNA.
Klubbat pris 
4 200 EUR
Utropspris
4 500 - 5 000 EUR
ZAO WOU-KI, "GRAVURE IV".
ZAO WOU-KI, "GRAVURE IV".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
FERDINAND VON WRIGHT, HUND.
FERDINAND VON WRIGHT, HUND.
Klubbat pris 
30 000 EUR
Utropspris
50 000 - 60 000 EUR
MATTA, Kashmir, silke, 308 x 215 cm.
MATTA, Kashmir, silke, 308 x 215 cm.
Klubbat pris 
3 020 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VENNY SOLDAN-BROFELDT, VID BORGÅ Å.
VENNY SOLDAN-BROFELDT, VID BORGÅ Å.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ULF TIKKANEN, FÅGELSKULPTUR.
ULF TIKKANEN, FÅGELSKULPTUR.
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
2 700 - 3 000 EUR
ISAAC GRÜNEWALD, BLOMVAS.
ISAAC GRÜNEWALD, BLOMVAS.
Klubbat pris 
5 100 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
SIDENBRODERI, Sverige tidigt 1800-tal.
SIDENBRODERI, Sverige tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ELVI MAARNI, RÖD BLOMMA.
ELVI MAARNI, RÖD BLOMMA.
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
MAX SALMI, "AMOUR".
MAX SALMI, "AMOUR".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
698 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ELIAS MUUKKA, STRANDSTUGA.
ELIAS MUUKKA, STRANDSTUGA.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KAIN TAPPER, "YELLOW RELIEF".
KAIN TAPPER, "YELLOW RELIEF".
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
VEIKKO VIONOJA, "STUGINTERIÖR".
VEIKKO VIONOJA, "STUGINTERIÖR".
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
THORSTEN WAENERBERG, FISKARNAS HEMKOMST.
THORSTEN WAENERBERG, FISKARNAS HEMKOMST.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
TAISTO AHTOLA, "EGYPTEN".
TAISTO AHTOLA, "EGYPTEN".
Klubbat pris 
1 260 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
DEKORATIONSÄGG, porslin, Nikolaj I tid (1825–1855), Ryssland.
DEKORATIONSÄGG, porslin, Nikolaj I tid (1825–1855), Ryssland.
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LEO LAUKKANEN, "TREENIGHETEN".
LEO LAUKKANEN, "TREENIGHETEN".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BORDSLAMPA, Itsu, 1900-talets mitt.
BORDSLAMPA, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
710 EUR
Utropspris
600 EUR
GUIRAUD BROSCH, 18K guld. Nimes, sent 1800-tal.
GUIRAUD BROSCH, 18K guld. Nimes, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
MAIJA LAVONEN, "RÖD STILLEBEN".
MAIJA LAVONEN, "RÖD STILLEBEN".
Återrop
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
VEIKKO MYLLER, "RULER".
VEIKKO MYLLER, "RULER".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ERIK ENROTH, KVINNA MED AMFORA.
ERIK ENROTH, KVINNA MED AMFORA.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ANITA SNELLMAN, "LYSANDE BLOMMOR".
ANITA SNELLMAN, "LYSANDE BLOMMOR".
Klubbat pris 
3 510 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ILJA JEFIMOVITJ REPIN, SKISS TILL  "SVARTA HAVETS KOSACKER".
ILJA JEFIMOVITJ REPIN, SKISS TILL "SVARTA HAVETS KOSACKER".
Klubbat pris 
22 200 EUR
Utropspris
15 000 - 18 000 EUR
LOUIS SPARRE, "LES OULED DJELLAH".
LOUIS SPARRE, "LES OULED DJELLAH".
Klubbat pris 
2 150 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
VADIM MIKHAILOVICH SHULZ, MARKNAD.
VADIM MIKHAILOVICH SHULZ, MARKNAD.
Återrop
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
GEORG BUCHERT, CIGARETTETUI, 18K guld, Helsingfors 1941.
GEORG BUCHERT, CIGARETTETUI, 18K guld, Helsingfors 1941.
Klubbat pris 
7 400 EUR
Utropspris
8 000 - 9 000 EUR
ELLEN THESLEFF, SPRINGBRUNN I BORGHESE, ROM.
ELLEN THESLEFF, SPRINGBRUNN I BORGHESE, ROM.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BIRGER CARLSTEDT, "ORCHIS".
BIRGER CARLSTEDT, "ORCHIS".
Klubbat pris 
2 510 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
IKON, Gammaltroende skolan, Ryssland 1800-talets mitt.
IKON, Gammaltroende skolan, Ryssland 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
OSKAR LINDROOS, BRÖDKORG, silver, Helsingfors 1926.
OSKAR LINDROOS, BRÖDKORG, silver, Helsingfors 1926.
Klubbat pris 
726 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
PAAVO TYNELL, ytterfoder, Taito 1930-tal.
PAAVO TYNELL, ytterfoder, Taito 1930-tal.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
NIKOLAI KRYMOV, VÅRLANDSKAP.
NIKOLAI KRYMOV, VÅRLANDSKAP.
Klubbat pris 
4 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
JORMA HAUTALA, "MÅLNING II".
JORMA HAUTALA, "MÅLNING II".
Klubbat pris 
4 251 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
MAX SALMI, "LANDSKAP".
MAX SALMI, "LANDSKAP".
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
GIO PONTI, fåtöljer, ett par, för Asko 1957-1959.
GIO PONTI, fåtöljer, ett par, för Asko 1957-1959.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
RING, 18K vitguld, diamanter ca 1.55 ct tot.
RING, 18K vitguld, diamanter ca 1.55 ct tot.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
CHRISTINA SNELLMAN, FLICKA.
CHRISTINA SNELLMAN, FLICKA.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
ELLEN THESLEFF, SJÖ BLAND BERGEN.
ELLEN THESLEFF, SJÖ BLAND BERGEN.
Återrop
Utropspris
12 000 - 18 000 EUR
GIO PONTI, soffa, tillverkad av Asko 1957-1959.
GIO PONTI, soffa, tillverkad av Asko 1957-1959.
Klubbat pris 
1 700 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "PINK VOID".
OLLI LYYTIKÄINEN, "PINK VOID".
Klubbat pris 
8 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
TEPPO TERÄ, UGGLOR.
TEPPO TERÄ, UGGLOR.
Klubbat pris 
3 201 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtölj, 1950-talets mitt.
RUNAR ENGBLOM, fåtölj, 1950-talets mitt.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "LOKATT".
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "LOKATT".
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 EUR
TOVE JANSSON, HOTELLRUMMET.
TOVE JANSSON, HOTELLRUMMET.
Klubbat pris 
9 800 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
SOFFGRUPP, 3 delar, 1950-tal.
SOFFGRUPP, 3 delar, 1950-tal.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
KAJ FRANCK,  Karaff, "Kremls klockor", Nuutajärvi Notsjö.
KAJ FRANCK, Karaff, "Kremls klockor", Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
OIVA TOIKKA, skulptur, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, skulptur, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AMELIE LUNDAHL, FLICKA FRÅN BRETAGNE.
AMELIE LUNDAHL, FLICKA FRÅN BRETAGNE.
Återrop
Utropspris
55 000 - 70 000 EUR
HELENE SCHJERFBECK, "KONVALESCENTEN".
HELENE SCHJERFBECK, "KONVALESCENTEN".
Klubbat pris 
12 800 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
PEKKA HALONEN, STILLEBEN MED FLASKOR.
PEKKA HALONEN, STILLEBEN MED FLASKOR.
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
EVERT YLI-PORILA, MANNERHEIM.
EVERT YLI-PORILA, MANNERHEIM.
Klubbat pris 
3 300 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
HJALMAR MUNSTERHJELM, JOKELA VILLA.
HJALMAR MUNSTERHJELM, JOKELA VILLA.
Klubbat pris 
3 202 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ELLEN FAVORIN, SKOGSLANDSKAP.
ELLEN FAVORIN, SKOGSLANDSKAP.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, glas, signerad Venini TW 2005.
TAPIO WIRKKALA, VAS, glas, signerad Venini TW 2005.
Klubbat pris 
480 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
LENNART SEGERSTRÅLE, SVANAR PÅ FLYKT.
LENNART SEGERSTRÅLE, SVANAR PÅ FLYKT.
Klubbat pris 
4 000 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
SOFFGRUPP, 3 delar, 1950-tal.
SOFFGRUPP, 3 delar, 1950-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj, "Karusell", Haimi 1960-talets slut.
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj, "Karusell", Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris 
2 900 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1969.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Lapplands stenar", 14K guld. Lapponia 1969.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

372. Ann-Mari Forsberg, vävnad, "Blå crocus", gobelängvariant, ca 92,5 x 31 cm, signerad AMF.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
14 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
14 000
 
SEK
ditt bud
13 000
 
SEK
ditt bud
12 000
 
SEK
ditt bud
11 000
 
SEK
ditt bud
10 000
 
SEK
ditt bud
9 500
 
SEK
ditt bud
9 000
 
SEK
ditt bud
8 500
 
SEK
ditt bud
8 000
 
SEK
ditt bud
7 500
 
SEK
ditt bud
7 000
 
SEK
ditt bud
6 500
 
SEK
ditt bud
6 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK