1351008

Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara, bokhylla, "Pala", för Asko 1900-talets mitt.

Teakfaner med svarta skjutdörrar. Längd 175 cm, djup 32,5 cm, höjd 85,5 cm. Diverse monteringsmöjligheter.

Åldersrelaterat slitage och märken. Helhetsintrycket är gott. Transporterad nedmonterad.

Formgivare

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Klubbat pris
3 800
40 509
3 642
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (33 bud)
8
24 okt 2021 17:27
3 800 EUR
24 okt 2021 17:27
3 730 EUR
8
24 okt 2021 17:26
3 630 EUR
24 okt 2021 17:26
3 530 EUR
8
24 okt 2021 17:26
3 430 EUR