1351620

Poul Kjaerholm

(Danmark, 1929-1980)
Poul kjaerholm, stolar, 6 st, "pk-9", fritz hansen, danmark 1900-talets slut.

Poul Kjaerholm, stolar, 6 st, "PK-9", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets slut.

Röd läderklädsel, tredelad centralfot av mattpolerat stål. Total höjd

Åldersrelaterat slitage. Enstaka repor och märken.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
8 200
84 624
9 238
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 okt 14:42
8 200 EUR
24 okt 14:41
8 000 EUR
24 okt 14:41
7 800 EUR
24 okt 5:50
7 200 EUR
15 okt 20:34
7 000 EUR