Design Sale Helsinki F207

137 föremål
Ritva Puotila,  rya, för Finska handarbetets vänner. Ca 187x125 cm.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Rut Bryk, relief, signerad Rut Bryk.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Rut Bryk, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Takkrona, Centraleuropa ca 1900-tal.
Klubbat pris
6 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Taklampa, Itsu 1900-talet mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Taklampa, modell ER 98/6, Itsu 1960-talets början.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Taklampa, modell LV3022, Valinte 1940-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Terttu Tomero, rya, modell för Neovius. Ca 155x130 cm.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Yrjö Kukkapuro, golvlampa, modell 100 G, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR