Halsband med klocka, silver och emalj. Tidigt 1900-tal.

Hängets diameter 23 mm.
Kedjans längd 60 cm.
Total vikt 41,6 g.

Går ej. Ej genomgången. Emaljskador på bollen och på kedjan.

Utropspris
700 - 800 EUR