1353320

Jukka Mäkelä

(Finland, 1949-2018)
Jukka mäkelä, "målning".
Jukka mäkelä, "målning".
Jukka mäkelä, "målning".

Jukka Mäkelä, "Målning".

Sign. 1984. Akryl på papper 70 x 100 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Jörn Donners samling.

Jukka Mäkelä, Merkki ja ele - maalauksia kolmelta vuosikymmeneltä, 13.2.-9.5. 1999, Kiasma. Illustrerad på sidan 72.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst (Föräldraledig)
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
1 000 - 1 300 EUR
Rekommendationer