Vaser, 3 st, skål, flaska samt askfat, glas, bl.a. Venini och Salviati & co, Murano, Italien.

Liten blåtonad skål, signerad Venini, diameter 7 cm. Triangulärt askfat, 15 cm. Lila flaska med propp, 10 cm. Droppformav vas blå samt gröntonat glas, etikettmärkt Salviati & co, 13,5 cm. Blåtonad vas, 24 cm. Gröntonad vas, 33 cm.

Nagg på askfatet, samt på flaskans propp. Obetydliga nagg på blå vasen samt flaskan. Smärre fläckar på gröntonade höga vasen.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69