Vas av gultonat glas med påklippt dekor av opalglas, signerad Venini, höjd 25 cm. Flaska av opalglas med rund dekor, höjd 35,5 cm. Gul vas med veckad form, höjd 24 cm.
Fotringsnagg och smärre slitage på den stora vasen. Helhetsintrycket är gott på de andra.