Kandelabrar, ett par senempire Frankrike 1830-tal.

Kandelabrar av brännförgylld och patinerad brons. Trepassformad sockel. Svängda ljusarmar. För 4+1 ljus vardera. Höjd ca 55 cm vardera.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Aningen sneda.

Klubbat pris
800
9 064
835
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (6 bud)
27 nov 2022 8:12
800 EUR
26 nov 2022 14:31
600 EUR
23 nov 2022 6:33
540 EUR
20 nov 2022 15:55
520 EUR
19 nov 2022 17:37
500 EUR
16 nov 2022 19:09
200 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

297. Lena Cronqvist, "Flicka med svan".
Utropspris
450 000 - 500 000 SEK
Budhistorik
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
Fair warning
350 000

ditt bud
Aktuellt bud:
370 000 SEK