Max Milo, skulptur, signerad, gjutarstämpel. Brons, total höjd 52 cm.
Dansös. Signerad Milo. Märkt A3043. Gjutarstämpel JB Deposee, Bronze Garanti Paris. Brons, höjd 44 cm (inklusive stenbas 52 cm), längd 36 cm, bredd 8 cm.
Obetydligt slitage och smärre skrapmärken.
God kondition.