Kikugawa Eizan

(Japan, 1787-1867)
Kikugawa Eizan
(Japan, 1787-1867)

Kikugawa Eizan, färgträsnitt, Japan, 1800-talets första hälft.

Skönhet med shamisen på bro. Vertikal ôban: I. 36,5 x 25 cm.

Slitage. Blekt. Missfärgningar. Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
2 300
201
210
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
8 jan 2023 20:13
2 300 SEK
7 jan 2023 21:48
2 100 SEK
7 jan 2023 21:48
2 000 SEK
5 jan 2023 20:10
1 900 SEK
4 jan 2023 7:58
1 800 SEK
1 jan 2023 12:49
1 700 SEK
31 dec 2022 10:49
1 500 SEK
30 dec 2022 12:23
1 200 SEK
29 dec 2022 13:39
1 000 SEK
28 dec 2022 23:40
500 SEK
28 dec 2022 21:05
400 SEK
28 dec 2022 20:52
350 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71