Golvurna, Satsuma, Japan, omkring 1900.

Rikt dekorerad med emalj med motiv av palatsinteriörer. Höjd 46, diameter ca 35 cm.

Krackelyr. Något slitage.

Klubbat pris
1 700
148
155
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
8 jan 2023 20:37
1 700 SEK
8 jan 2023 17:58
1 600 SEK
5 jan 2023 16:54
1 500 SEK
5 jan 2023 16:54
1 500 SEK
5 jan 2023 16:53
1 300 SEK
5 jan 2023 16:53
1 200 SEK
1 jan 2023 20:28
1 100 SEK
1 jan 2023 20:28
1 000 SEK
1 jan 2023 20:28
850 SEK
1 jan 2023 20:28
800 SEK
1 jan 2023 20:28
650 SEK
1 jan 2023 20:28
600 SEK
31 dec 2022 0:09
550 SEK
31 dec 2022 0:09
500 SEK
30 dec 2022 12:31
300 SEK