Skulptur, brons. Japan, 1900-tal.

Med signatur på magen.
Rytande tiger ståendes på träsockel. Höjd 25 cm. Längd 55 cm.

Slitage.

Klubbat pris
13 020
1 135
1 188
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (51 bud)
8 jan 2023 21:05
13 020 SEK
8 jan 2023 21:05
12 520 SEK
8 jan 2023 21:05
12 040 SEK
8 jan 2023 21:03
12 020 SEK
8 jan 2023 21:03
11 520 SEK
8 jan 2023 21:01
11 020 SEK
8 jan 2023 20:59
10 600 SEK
8 jan 2023 20:57
10 100 SEK
8 jan 2023 20:57
9 900 SEK
8 jan 2023 20:57
9 700 SEK
8 jan 2023 20:54
9 500 SEK
8 jan 2023 20:50
9 300 SEK
8 jan 2023 20:50
9 110 SEK
8 jan 2023 20:50
9 100 SEK
8 jan 2023 15:54
8 900 SEK
8 jan 2023 14:45
8 700 SEK
8 jan 2023 14:45
8 500 SEK
5 jan 2023 14:31
8 200 SEK
5 jan 2023 14:31
8 000 SEK
5 jan 2023 14:31
7 800 SEK
5 jan 2023 14:31
7 600 SEK
5 jan 2023 11:35
7 400 SEK
4 jan 2023 18:38
7 200 SEK
3 jan 2023 19:09
7 000 SEK
3 jan 2023 19:09
7 000 SEK
3 jan 2023 19:08
6 600 SEK
3 jan 2023 19:08
6 400 SEK
3 jan 2023 19:05
6 200 SEK
1 jan 2023 20:20
6 000 SEK
1 jan 2023 14:56
5 800 SEK
31 dec 2022 15:29
5 600 SEK
31 dec 2022 15:29
5 500 SEK
31 dec 2022 14:49
5 400 SEK
29 dec 2022 20:07
5 200 SEK
29 dec 2022 20:07
5 050 SEK
29 dec 2022 10:00
5 000 SEK
29 dec 2022 0:22
4 800 SEK
28 dec 2022 23:58
4 600 SEK
28 dec 2022 19:54
4 400 SEK
28 dec 2022 19:54
4 250 SEK
28 dec 2022 19:47
4 200 SEK
28 dec 2022 19:47
4 000 SEK
28 dec 2022 19:47
3 800 SEK
28 dec 2022 19:47
3 600 SEK
28 dec 2022 19:47
3 400 SEK
28 dec 2022 18:55
3 200 SEK
28 dec 2022 18:22
1 600 SEK
28 dec 2022 18:14
1 500 SEK
28 dec 2022 17:44
1 000 SEK
28 dec 2022 15:40
400 SEK
28 dec 2022 15:15
300 SEK