Kortsvärd, Japan, Meiji (1868-1912).

S.k wakizashi. Slidan är lackerad. Handtaget är täckt av rocca samt med flätning i silke med underliggane metall grepp. Tsuba med dekor i relief. Längd 54 cm.

Senare ristat personnr och namn. Slitage. Fästet löst. Skador.

Klubbat pris
6 000
525
553
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
9
8 jan 2023 21:00
6 000 SEK
11
8 jan 2023 21:00
5 800 SEK
9
8 jan 2023 21:00
5 700 SEK
11
8 jan 2023 14:37
5 500 SEK
9
8 jan 2023 14:03
5 300 SEK
11
6 jan 2023 18:43
5 100 SEK
8
6 jan 2023 18:43
5 000 SEK
8
6 jan 2023 7:23
4 600 SEK
11
6 jan 2023 7:23
4 400 SEK
8
6 jan 2023 7:23
4 400 SEK
11
5 jan 2023 20:56
4 200 SEK
9
5 jan 2023 20:56
4 000 SEK
11
5 jan 2023 20:56
4 000 SEK
9
5 jan 2023 16:53
3 800 SEK
11
5 jan 2023 16:53
3 600 SEK
9
5 jan 2023 16:53
3 600 SEK
11
4 jan 2023 19:06
3 400 SEK
8
3 jan 2023 21:18
3 200 SEK
10
3 jan 2023 21:18
3 200 SEK
8
2 jan 2023 15:35
3 000 SEK
9
2 jan 2023 13:26
2 800 SEK
8
2 jan 2023 7:51
2 400 SEK
9
1 jan 2023 20:25
2 200 SEK
8
31 dec 2022 13:07
2 000 SEK
29 dec 2022 16:13
1 500 SEK
29 dec 2022 13:11
1 311 SEK
29 dec 2022 9:14
1 211 SEK
29 dec 2022 1:52
1 111 SEK
29 dec 2022 0:10
800 SEK
28 dec 2022 18:34
650 SEK
28 dec 2022 14:22
600 SEK
28 dec 2022 14:16
500 SEK