Japan – The land of the rising sun F299

40 föremål
Ando Utagawa Hiroshige, efter, färgträsnitt, Japan.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fat, porslin. Japan, Genroku, 1700-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Korg, flätad. Japan, 1900-tal, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, porslin. Japan, 'Nabeshima ware', tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kikugawa Eizan, färgträsnitt, 2st, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skålfat, satsumagods. Japan, Taisho.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ / golvvas, porslin, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fohund, flintgods. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ando Utagawa Hiroshige, färgträsnitt, Japan, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Figurin, porslin, Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ando Utagawa Hiroshige, färgträsnitt, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ito Shinsui, färglitografier, 10st, Japan, 1931.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Katsushika Hokusai, efter, färgträsnitt, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
13 020 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mask, Tengu, lackarbete, Japan, Meiji/Taisho, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kortsvärd, Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Utagawa Kunisada, färgträsnitt, två stycken, Japan, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rökelsekar med lock, brons. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Utagawa Hiroshige II, färgträsnitt, Japan, 1859.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skulptur föreställande Samuraj, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 501 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Toshikata Mizuno, färgträsnitt, triptyk, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvurna, Satsuma, Japan, omkring 1900.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Paraplyställ, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK