Franska stämplad, omstämplad Lars Larson & Co. Rikligt dekorerat med växtornament, hänklar i form av blad. Krönande fåglar som lockknopp. Höjd 18,5 cm. Vikt 645 g.
Mindre slitage och repor. Under graverade siffror. Lockknoppen sitter något löst. God kondition.