Vaser, åtta stycken, porslin. Sen Qingdynasti/1900-tal.

I olika form och dekor i famille rosepaletten. Höjd 7-12 cm.

Mistor, slitage. En av de små med kantlagning. En i paret vaser med spricka.

Utropspris
3 000 SEK