Servis, 24 delar, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Dekor i imari-vertefärger. Bestående av, 12 skålar med lock, diameter 11 cm. 12 assietter, diameter 18 cm.

Slitage, Nagg.

Proveniens

Klubbat pris
2 800
245
258
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
30 apr 2023 19:06
2 800 SEK
30 apr 2023 19:06
2 610 SEK
30 apr 2023 19:06
2 600 SEK
30 apr 2023 19:05
2 400 SEK
30 apr 2023 19:05
2 200 SEK
30 apr 2023 19:04
2 000 SEK
30 apr 2023 19:04
1 900 SEK
30 apr 2023 19:04
1 900 SEK
30 apr 2023 19:03
1 800 SEK
30 apr 2023 19:03
1 500 SEK
26 apr 2023 17:45
1 000 SEK
26 apr 2023 15:08
600 SEK
22 apr 2023 15:03
350 SEK