Assietter, sex stycken, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Konturerade, dekor i imari vertefärger med fåglar. Diameter 15,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Klubbat pris
1 200
105
111
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
30 apr 2023 18:58
1 200 SEK
30 apr 2023 0:01
1 100 SEK
29 apr 2023 8:51
1 000 SEK
29 apr 2023 8:51
950 SEK
29 apr 2023 8:51
900 SEK
29 apr 2023 8:51
850 SEK
29 apr 2023 8:51
800 SEK
29 apr 2023 8:51
750 SEK
28 apr 2023 20:50
700 SEK
28 apr 2023 17:13
650 SEK
28 apr 2023 17:13
600 SEK
28 apr 2023 17:13
600 SEK
27 apr 2023 21:23
550 SEK
27 apr 2023 21:22
500 SEK
27 apr 2023 21:22
500 SEK
25 apr 2023 17:10
450 SEK
25 apr 2023 17:10
400 SEK
25 apr 2023 0:33
300 SEK