Japanese Works of Art F342

24 föremål
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kawase Bunjiro Hasui, färgträsnitt, Japan 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ohara Koson, färgträsnitt, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ando Utagawa Hiroshige, efter, färgträsnitt, Japan. 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kawase Hasui, efter, färgträsnitt, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yoshimoto Nara, ashtray "Too Young To Die", 2002 Bozart.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Katsushika Hokusai, efter, färgträsnitt, Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Emiko Satsuta, akvarell, signerad.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Katsushika Hokusai, efter, träsnitt, Meiji eller Taisho.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Utagawa Hiroshige färgträsnitt, Japan, först utgivet 1834.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Utagawa Kunisada, färgträsnitt 3 st, Japan 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yoshihiko Ito, akvarell signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Toshikata Mizuno, färgträsnitt triptyk, Japan Meiji.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK