René Magritte, färgetsning, stämpelsignerad och numrerad 25/150.
"L'Art de Vivre", 1969. Tryckt av Georges Visat, Paris. Bildstorlek 14 x 11 cm, bladstorlek 28 x 22 cm (BFK Rives). Med konstnären blinstämpel.
Gulnad efter passepartout. Helhetsintryck gott.
Kaplan/Baum 16.