Jacob Ängman

(Sverige, 1876-1942)
Jacob Ängman
(Sverige, 1876-1942)

Jacob Ängman m.fl, parti, nysilver och vitmetall, bl.a. GAB, 1930-tal.

Bricka med sockerskål och gräddkanna, GAB. Brickans längd 17 cm.
Oval skål, 10 cm.
2 cocktailglas, höjd 7 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Proveniens

Rolf Walter Collection.

Utropspris
1 500 SEK