Buddhor, tre stycken, brons. Thailand, Bangkok, omkring 1900.

Två sittande gudomar samt en stående. Förgyllda och lackerade. Höjd 8,5-23 cm.

Slitage.

Proveniens

From the collection of Åke Dufbäck (1925-2016). Åke worked for SAS and was based in Thailand 1954-1985.

Utropspris
2 500 SEK