Skulpturelement/del till uppsattsskål, komaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Mittstam i from av trästubbe med två putti, dekor i famille rosefärger. Höjd 30,5 cm.

Lagade ben och händer. Nagg. Borrad för el.

Proveniens

Property of a Private Swedish Collector.

Utropspris
5 000 SEK