Textil, broderat siden. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Broderad dekor av blommor, frukter, och en fladdermus mot en korallröd grund. Mått 72x190 cm. Fodrat.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK