Klassiska antikviteter F376

Bukowskis presenterar en anmärkningsvärd samling av klassiska antikviteter. Temaauktionen innehåller föremål från flera sekler, från 1700-tal t.o.m 1800-tal. bl.a. gustavianska möbler och högklassiga stilmöbler från 1800-talet. Här samsas speglar i rokoko, sengustavianska spelbord och bordspendyler i empire. Ge dig ut på en resa genom århundradena och bjud på tidlösa föremål.

42 föremål
Bordsspegel, 1700-tal.
Bordsspegel, 1700-tal.

Utropspris
4 000 SEK