Vas, Köklax Glasbruk 1940-tal.

Klart glas med vit handmålad blomdekoration. Höjd 28 cm. Diameter ca 26 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Bubblor.

Klubbat pris
170
1 950
178
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (16 bud)
27 aug 2023 20:41
170 EUR
27 aug 2023 20:40
160 EUR
27 aug 2023 20:39
150 EUR
27 aug 2023 20:39
149 EUR
27 aug 2023 20:37
139 EUR
27 aug 2023 20:37
129 EUR
27 aug 2023 20:32
119 EUR
27 aug 2023 20:32
109 EUR
27 aug 2023 20:28
85 EUR
27 aug 2023 20:28
80 EUR
27 aug 2023 20:28
75 EUR
27 aug 2023 20:28
70 EUR
27 aug 2023 20:04
65 EUR
27 aug 2023 20:04
60 EUR
25 aug 2023 8:44
55 EUR
18 aug 2023 14:52
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977