Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, taklampa modell 20317 Idman 1900-talets mitt.

Träskaft, frostat glas. Lampskärm av rotting. Höjd 60 cm. Diameter ca 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Senare glas. Ej funktionstestad. Skador.

Klubbat pris
620
7 111
649
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (16 bud)
27 aug 2023 20:01
620 EUR
27 aug 2023 20:01
600 EUR
27 aug 2023 20:01
600 EUR
27 aug 2023 20:00
444 EUR
27 aug 2023 20:00
424 EUR
26 aug 2023 4:59
404 EUR
26 aug 2023 4:59
384 EUR
26 aug 2023 4:59
364 EUR
26 aug 2023 4:59
344 EUR
22 aug 2023 1:27
320 EUR
22 aug 2023 1:27
300 EUR
21 aug 2023 12:12
85 EUR
21 aug 2023 12:12
80 EUR
21 aug 2023 12:12
60 EUR
21 aug 2023 12:12
55 EUR
19 aug 2023 22:49
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977