Taklampa, 1930-tal.

Taklampa, 1930-tal.

Patinerad metallskärm med underliggande glas. Höjd 63 cm. Diameter 60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Ej funktionstestad. Skruv saknas från takkoppen. En senare skruv i stommen. Ommålad invändigt.

Klubbat pris
242
2 776
253
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (17 bud)
27 aug 2023 20:09
242 EUR
27 aug 2023 20:09
222 EUR
27 aug 2023 19:30
220 EUR
27 aug 2023 19:29
200 EUR
27 aug 2023 19:29
199 EUR
27 aug 2023 19:29
160 EUR
27 aug 2023 19:29
150 EUR
27 aug 2023 19:29
150 EUR
27 aug 2023 19:12
130 EUR
27 aug 2023 16:01
120 EUR
27 aug 2023 16:01
111 EUR
26 aug 2023 12:59
110 EUR
26 aug 2023 12:59
100 EUR
21 aug 2023 15:22
65 EUR
21 aug 2023 15:22
60 EUR
19 aug 2023 10:30
55 EUR
18 aug 2023 22:36
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977