Skrivbord, Oy Veljekset Lampila Ab, 1930-tal.

Förkromade stålrör, svartlackerat trä. Parställda hurtsar med utdragbara lådor och ett skåputrymme. På motsatta sidan virtin. Bär tillverkarens plakett. Bredd 150 cm, djup 80 cm, höjd 78 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Senare målning. Färgbortfall. Lagningar. Renoverad. En glasdörr saknas.

Klubbat pris
771
8 843
807
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (31 bud)
27 aug 2023 20:22
771 EUR
27 aug 2023 20:22
755 EUR
27 aug 2023 20:20
731 EUR
27 aug 2023 20:20
711 EUR
27 aug 2023 20:19
674 EUR
27 aug 2023 20:19
654 EUR
27 aug 2023 20:17
620 EUR
27 aug 2023 20:17
600 EUR
27 aug 2023 20:17
568 EUR
27 aug 2023 20:17
548 EUR
27 aug 2023 20:16
520 EUR
27 aug 2023 20:16
500 EUR
27 aug 2023 20:07
470 EUR
27 aug 2023 20:07
450 EUR
27 aug 2023 20:07
430 EUR
27 aug 2023 20:07
410 EUR
27 aug 2023 20:06
390 EUR
27 aug 2023 20:06
370 EUR
27 aug 2023 20:06
350 EUR
27 aug 2023 20:06
330 EUR
27 aug 2023 11:57
310 EUR
27 aug 2023 11:57
290 EUR
27 aug 2023 11:57
270 EUR
27 aug 2023 11:57
250 EUR
20 aug 2023 14:27
220 EUR
20 aug 2023 14:27
200 EUR
19 aug 2023 20:06
160 EUR
19 aug 2023 20:06
150 EUR
19 aug 2023 20:06
110 EUR
19 aug 2023 20:06
100 EUR
19 aug 2023 13:52
50 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977