Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

Hugo Simberg, "Törneporten I"

Plåtsignerad HS.1907 samt signerad i blyerts. Mjukgrundetsning i färg 31,7x24,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Enligt uppgift fick den nuvarande ägarens moster verket av Anni Bremer.

Malme 190.

Konstnär

Klubbat pris
4 201
48 185
4 396
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
11
29 nov 2023 16:05
4 201 EUR
9
29 nov 2023 16:02
4 001 EUR
11
29 nov 2023 16:02
4 000 EUR
11
29 nov 2023 16:02
3 900 EUR
9
29 nov 2023 16:00
3 800 EUR
11
29 nov 2023 15:59
3 700 EUR
9
29 nov 2023 15:58
3 600 EUR
10
29 nov 2023 15:01
3 500 EUR
29 nov 2023 15:01
3 405 EUR
29 nov 2023 14:44
3 400 EUR
11
29 nov 2023 14:10
3 300 EUR
29 nov 2023 13:40
3 200 EUR
10
29 nov 2023 12:50
3 100 EUR
29 nov 2023 12:50
3 001 EUR
29 nov 2023 12:50
2 800 EUR
10
29 nov 2023 12:50
2 700 EUR
29 nov 2023 12:50
2 600 EUR
10
29 nov 2023 12:50
2 500 EUR
29 nov 2023 10:14
2 400 EUR
10
29 nov 2023 8:00
1 756 EUR
9
28 nov 2023 20:44
1 706 EUR
23 nov 2023 6:21
1 656 EUR
8
22 nov 2023 22:19
1 600 EUR
20 nov 2023 14:39
1 100 EUR
18 nov 2023 20:46
1 050 EUR
18 nov 2023 20:24
1 000 EUR
18 nov 2023 19:21
900 EUR
18 nov 2023 8:52
800 EUR
18 nov 2023 8:50
320 EUR
18 nov 2023 8:03
300 EUR
17 nov 2023 12:45
250 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377