Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

Akseli Gallen-Kallela, Sjölandskap.

Sign.1887. Olja på duk 25,5x12 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Klubbat pris
20 500
235 135
21 454
Utropspris
18 000 - 25 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
29 nov 2023 17:48
20 500 EUR
29 nov 2023 17:48
20 000 EUR
29 nov 2023 16:48
16 700 EUR
8
29 nov 2023 16:48
16 200 EUR
29 nov 2023 16:47
16 300 EUR
8
29 nov 2023 16:47
15 800 EUR
29 nov 2023 16:47
15 900 EUR
8
29 nov 2023 16:47
15 400 EUR
29 nov 2023 15:43
15 500 EUR
8
29 nov 2023 15:43
15 000 EUR
29 nov 2023 15:43
14 800 EUR
8
29 nov 2023 15:43
14 600 EUR
29 nov 2023 15:42
14 400 EUR
8
29 nov 2023 15:42
14 200 EUR
29 nov 2023 15:32
14 000 EUR
8
28 nov 2023 22:32
11 600 EUR
28 nov 2023 20:54
11 200 EUR
28 nov 2023 19:41
11 000 EUR
28 nov 2023 15:46
9 200 EUR
26 nov 2023 21:36
9 000 EUR
25 nov 2023 17:11
8 000 EUR
24 nov 2023 13:55
6 700 EUR
21 nov 2023 7:54
6 500 EUR
20 nov 2023 17:09
6 000 EUR
18 nov 2023 18:02
5 000 EUR
18 nov 2023 9:32
1 000 EUR
17 nov 2023 18:23
200 EUR
17 nov 2023 12:44
160 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377