Leif Ericson

(Sverige, 1927-2023)
Leif Ericson
(Sverige, 1927-2023)

Leif Ericson, "Guldsäcken"

Signerad Leif Ericson och daterad 1972. Olja och akryl på pannå 62,5 x 45 cm.

Något lös i ram. I övrigt god kondition.

Proveniens

Konstnärens kvarlåtenskap.

Klubbat pris
6 700
586
618
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
28 jan 18:42
6 700 SEK
28 jan 18:41
6 500 SEK
28 jan 18:41
6 500 SEK
28 jan 18:41
6 300 SEK
28 jan 18:41
6 100 SEK
28 jan 18:40
5 900 SEK
28 jan 18:40
5 700 SEK
28 jan 18:39
5 500 SEK
28 jan 18:39
5 400 SEK
28 jan 18:39
5 200 SEK
28 jan 18:39
5 000 SEK
28 jan 18:38
4 800 SEK
28 jan 18:36
4 600 SEK
28 jan 18:34
4 400 SEK
28 jan 18:34
4 200 SEK
28 jan 18:33
4 000 SEK
28 jan 18:33
3 800 SEK
28 jan 18:32
3 600 SEK
28 jan 18:32
3 400 SEK
28 jan 18:31
3 200 SEK
28 jan 18:31
3 000 SEK
28 jan 18:31
2 800 SEK
28 jan 18:30
2 600 SEK
28 jan 18:30
2 400 SEK
28 jan 17:30
2 200 SEK
28 jan 17:30
2 000 SEK
28 jan 17:30
2 000 SEK
28 jan 17:13
1 900 SEK
28 jan 15:48
1 800 SEK
28 jan 7:32
1 600 SEK
27 jan 13:48
1 000 SEK
26 jan 21:42
800 SEK
25 jan 23:21
500 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande specialist konst
+46 (0)70 748 22 63