Dekorerade med individuellt formade drakar varav en med stängd mun och den andra med öppet gap. Under drakarna finns reliefdekor i form av skummande vågor, mynningarna dekorerade med meanderbård. Avslutade i vågformade tripodfötter. Spår av förgyllning. Signerade. Höjd 18 cm.
Slitage. Bucklor. Repor. Små hål i sidor.