Delvis bemålad. I form av den odödliga Liu Haichan hållandes mynt och ridandes den mytoloigiska trebenta paddan 'chanchu' (蟾蜍; "toad; toad in the Moon"). Monterad på träsockel. Höjd 26 cm.
Nagg, skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.