Hänge, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.

Skuren dekor av kalebassfrukter och fladdermus. Höjd sten 4,3 cm. Höjd med hänge 7,2 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar.

Proveniens

From a Swedish Estate.

Utropspris
2 500 SEK