Jacob Hägg

(Sverige, 1839-1931)
Jacob Hägg
(Sverige, 1839-1931)

Jacob Hägg, Kustlandskap med ankrade skepp.

Signerad J. Hägg och daterad 1883. Akvarell 49 x 87 cm

Upptejpad i kanterna mot en passepartout. Obetydligt rispa. Gulnat papper.

Klubbat pris
28 000
2 460
2 612
Utropspris
35 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
21 feb 13:15
28 000 SEK
20 feb 21:46
20 000 SEK
18 feb 21:53
1 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, grafik
+46 (0) 707 88 84 72